ליקוריץ

ההשפעה של מדיטציה על הבריאות – מחקרים

מדיטציות טובות לשיפור מצבים בריאותיים שונים כגון:
מדיטציה הוכחה כי יכולה לשפר את ההתמודדות עם סיכונים למחלות לב, סכרת, ומחלות רבות נוספות.

מחקר בקרב אנשים עם כולסטרול גבוה: מחקר שפורסם בשנת 2018 בכתב העת "Journal of Atherosclerosis and Thrombosis" חקר את השפעת מדיטציה יומית על רמות הכולסטרול בדם של אנשים עם כולסטרול גבוה. המחקר מצא כי המדיטציה יכולה להוריד את רמות הכולסטרול בדם לאחר תקופה מסוימת של שיטוט.

מחקר בשיטת היוגה והמדיטציה: מחקר שפורסם בשנת 2019 בכתב העת "Indian Heart Journal" חקר את השפעת המדיטציה והיוגה על רמות הכולסטרול בדם. המחקר מצא כי ביצוע תרגולים יוגיים ומדיטטיביים עשוי להוריד את רמות הכולסטרול בדם.

מחקר בקרב אנשים עם רוגע נפשי: מחקר שפורסם בשנת 2019 בכתב העת "Journal of Behavioral Medicine" חקר את השפעת הרוגע הנפשי והמדיטציה על רמות הכולסטרול. המחקר מצא כי הרוגע הנפשי והמדיטציה יכולים להוריד את רמות הכולסטרול בדם.

מחקר על מדיטציה מבוססת תחושה: מחקר פרילימינרי שפורסם בשנת 2008 בכתב העת "Alternative Therapies in Health and Medicine" חקר את השפעת מדיטציה מבוססת תחושה על רמות הכולסטרול. המחקר הראה שאחרי 8 שבועות של אימון מדיטציה מבוססת תחושה, התרומות כולסטרול LDL ירדו בצורה משמעותית.

מחקר על מדיטציה והורדת הלחץ הדם: חקר פרילימינרי שפורסם בשנת 2008 בכתב העת "Alternative Therapies in Health and Medicine" חקר את השפעת המדיטציה על לחץ הדם ורמות הכולסטרול. המחקר מצא כי המדיטציה יכולה להוריד לחץ דם ולשפר רמות הכולסטרול.

מחקרים רבים מצאו שמדיטציה עשויה לשפר סימנים ביולוגיים שונים, כמו לחץ דם, דופק, רמות הורמונים כמו קורטיזול ואדרנלין, ורמות דימות בדם. דוגמה לכך נמצאת במחקר שפורסם ב-"JAMA Internal Medicine" בשנת 2014 שהצביע על השפעה חיובית של מדיטציה על דם בזמן מנוחה ולחץ דם.

שיפור בריאות הנפש מדיטציה מצויה לגרום להפחתת סימנים של חרדה ודיכוי, ולשיפור בריאות הנפש בכללי. מחקר שפורסם ב-"JAMA Internal Medicine" בשנת 2014 הצביע על השפעה חיובית של מדיטציה על סימני הדיכוי והחרדה.
שיפור ביכולות להתמודד עם מתח ולחצים: מדיטציה עשויה להיות כלי יעיל להתמודדות עם מתחים ולחצים יומיומיים. ויכולה לשפר את היכולת לנהל מצבי לחץ ומתח בצורה יעילה יותר.
שיפור בריאות הלב: חקר רב רוב מצביע על השפעות חיוביות של מדיטציה על בריאות הלב. היא עשויה לשפר גורמים כמו לחץ דם ורמות כולסטרול.[רפ2]

למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.