ליקוריץ
ויטמין D מנפצים את המיתוס

ויטמין D – הגיע הזמן לנפץ את המיתוס!

ויטמין D הוא אחד הוויטמינים הכי חשובים ומהותיים לבריאות תקינה (בראש ובראשונה לאיזון רמות הסידן והזרחן בגוף), והוא זוהה באופן מדעי לפני כמאה שנה. הגוף שלנו יכול לייצר כמות קטנה של ויטמין D בעזרת מזון אך עיקר הייצור שלו מתרחש בעקבות חשיפה לקרני שמש.

העובדה הזאת גרמה לאנשים רבים, כולל לאנשי רפואה, להאמין במשך עשרות שנים כי בישראל שטופת השמש חוסר בוויטמין D הוא מצב נדיר ביותר. היום כבר יודעים בוודאות שההנחה הזאת שגויה, אולם רבים מהישראלים עדיין אוחזים בה.
מזמן הגיע הזמן לנפץ את המיתוס: הוכח כי מחסור בוויטמין D בקרב האוכלוסייה הישראלית הכללית הוא נפוץ ביותר.
השמש הישראלית היא עדיין אותה שמש, אז איך זה יכול להיות? מכמה סיבות:

‌ רוב הישראלים מודעים היום לסכנת סרטן העור ולכן משתדלים להימנע מחשיפה לשמש ואף משתמשים במסנני קרינה

‌‌‌ רבים מאתנו עובדים במשך רוב היום בתוך חלל סגור ולכן בקושי נחשפים לשמש

‌ יש בישראל אוכלוסיות שלובשות בגדים ארוכים בכל השנה מטעמי דת, ואלו מפחיתים משמעותית את החשיפה לקרני השמש

‌ בעלי עור כהה מייצרים פחות ויטמין D מבעלי עור בהיר, בגלל כמות המלנין הרבה בעורם, שמפחית מהייצור של ויטמין D

‌ אנשים שסובלים ממחלות שפוגמות בייצור ויטמין D וכאלה הנוטלים תרופות הפוגמות בייצורו או שמחייבות אותם להימנע מחשיפה ממושכת לשמש

כל הסיבות הללו ועוד מביאות לכך שחוסר בוויטמין D הפך לבעיה לאומית גם בישראל.

למה ויטמין D חשוב כל כך לגוף שלנו?

כאמור, ויטמין D הוא אחד הוויטמינים היותר חיוניים לגוף שלנו. הוא קריטי עבור:

‌ בניית עצמות ושיניים חזקות ומניעת רככת ואוסטיאופורוזיס

‌ פעילות תקינה של השרירים וחיזוק השרירים

‌ מניעת סוכרת

‌ תפקוד תקין של מערכת העצבים.

ויטמין D מנפצים את המיתוס2

מחקרים מהעשור האחרון תומכים גם בסברה כי ויטמין D תורם גם להפחתת הסיכוי להתפתחות דמנציה ואלצהיימר, הפחתת הסיכוי להתפתחות סוגים שונים של סרטן, השפעה לטובה על רמות האנרגיה ועל מצב הרוח, שיפור תפקוד מערכת החיסון ועל יתרונות רפואיים נוספים.

מה זה ויטמין 3D?

למעשה, השם ויטמין D מטעה: מדובר בעצם בקבוצה של 5 תרכובות מסיסות בשמן המסומנות מ-1 עד 5. מבין 5 התרכובות הללו, D3 היא התרכובת החשובה, הפעילה והיעילה ביותר, וזו שמיוצרת בעקבות חשיפה לקרני השמש. למעשה, כשרופאים מדברים על מחסור בוויטמין D או לקיחת תוסף תזונה של ויטמין D, נכון יותר לומר שמדובר על ויטמין ויטמין D3.

כמה זמן חשיפה לשמש צריך כדי לייצר מספיק ויטמין D3? התשובה משתנה בהתאם לצבע העור, לעונות השנה, לאחוז שטח העור הנחשף ישירות לקרני השמש, לאורח החיים (עישון, למשל, מפחית מרמות הוויטמין המיוצר בגוף) ולמצב הבריאותי. ההמלצות הרפואיות נעות בין 10 ל-30 דקות חשיפה ישירה לשמש בשעות הקרינה החזקה, אך כאמור הדבר תלוי במשתנים שציינו, ועדיין צריך להיזהר מחשיפת יתר.
נראה כי הפתרון היעיל ביותר עבור הסובלים ממחסור בוויטמין D3 הוא צריכתו כתוסף תזונה.

 

איך ויטמין D3 ליפוזומלי של צמח החיים עוזר למנוע סכרת וחסימת עורקים?

תוסף ויטמין D3 ליפוזומלי של צמח החיים מיוצר בעזרת טכנולוגיה עילית שכוללת אבקה המכילה ליפוזומים – מולקולות כדוריות המגבירות באופן משמעותי את ספגת הוויטמין בגוף. אבקה זו מייתרת את השימוש בחומרים משמרים ובחומרים ממיסים הנפוצים בשוק תוספי התזונה, מה שהופך את התוסף שלנו גם לבטוח גם לבעלי רגישויות למזון, וגם לבעל ריכוז של חומרים פעילים גדול מהממוצע בשוק.

מחקרים רבים הוכיחו כי לנטילת תוסף ויטמין D3 חשיבות מכרעת בטיפול בסיבוכי סוכרת ונוירופתיה (מחלת עצבים) סוכרתית, כמו גם במניעת התפתחות של כף רגל סוכרתית. מחקרים מראים גם כי מחלות הנובעות מסוכרת מעלות את חמצון הכולסטרול בדם פי 300 (!), מה שמהווה סכנה אדירה לחסימת העורקים ולמקרים של שבץ והתקפי לב, בין השאר.
הריכוז הגבוה במיוחד של חומרים פעילים בתוסף ויטמין D3 ליפוזומלי של צמח החיים מבטיח יעילות רבה ביותר במניעת התפתחות וסיבוכי סוכרת, ובכך גם מפחית משמעותית את הסיכוי לחסימת עורקים.
בנוסף לכך, הוא כמובן כולל את כל היתרונות הבריאותיים של ויטמין D שמנינו בהתחלה, ואף יעיל במניעה ובהפחתת סיבוכים של בעיות קרדיווסקולאריות (מחלות לב וכלי דם),מאט ועוצר התקדמות של נזק עצבי ותורם להקלה על כאב עצבי.

יתרונות נוספים של ויטמין D3 ליפוזומלי של צמח החיים על פני תוספים אחרים בשוק:

‌ מיוצר בטכנולוגיה שתורמת להגברת הספיגה בגוף ולהשפעה מהירה, ולכן מתאים גם לאנשים הסובלים מספיגה פחותה או איטית

‌ הטכנולוגיה הליפוזומלית מגנה על הקיבה מעודף חומציות ומסייעת לספיגת הוויטמין במעי ובדם

‌ המוצר שלנו מכיל חומרים טבעיים בלבד

‌ כל בקבוק מכיל 120 כמוסות (מספיק ל-4 חודשים – יותר מהנהוג בשוק!), וכל כמוסה מכילה 1,000 יחב"ל של ויטמין D3 (הכמות המומלצת לצריכה יומית של אדם בוגר)

‌ המוצר שלנו כשר למהדרין באישור הרבנות הראשית לישראל/

מוזמנים גם אתם, בנוסף לאלפי לקוחות מרוצים,
ליהנות מהיתרונות הבריאותיים הנפלאים
של תוסף ויטמין
 D3 ליפוזומלי של צמח החיים,
ועכשיו במחיר השקה מיוחד!

ויטמין D ליפוזומלי

למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.