ליקוריץ

התגלה רובד טרשתי בעורק התרדמה – מה המשמעות ?

טרשת עורקים הינה מחלה בה נחסמים בהדרגה העורקים בשל הצטברות חומר שומני מתחת לרפידה הפנימית של דופן העורק ותגובה דלקתית בה שוקע בדפנות העורק רובד  המורכב מ LDL, כולסטרול, מרכיבים שומניים וכדוריות דם לבנות, שנוצר בשל התהליך הדלקתי.

טרשת העורקים יכולה להתפתח בעורקים שונים בגוף ולפגוע באיברים שמוזנים באמצעותם: מוח, לב, כליות, גפיים ועוד. חלקים מהפלאק יכולים להנתק מדופן העורק ולחסום אזור אחר. המחלה מהווה את גורם התמותה העיקרי בעולם המערבי, יותר מכל גורמי המוות האחרים גם יחד.

עד כה ידועים מספר גורמי סיכון העלולים להשפיע על התפתחות המחלה. גורמי סיכון אלו נקראים "גורמים אטרוגנים" (מזרזי תהליך טרשתי). הגורמים עלולים להגביר את התפתחות הנגע הטרשתי, להביא למעורבות מהירה של מקרופאגים ולהתפתחות דלקת חריפה באזור הנגע.

הטיפול הוא טיפול בגורמי הסיכון:

  1. תזונה עתירת שומנים רווים – תזונה זו עלולה להעלות את רמת השומנים בדם ובהם רמות כולסטרול  וטריגליצרידים גבוהות. ובפרט אכילה של שומן רווי (בשר שמן, חמאה,ביצים) או שומן מוקשה שעבר תהליך כימי, שבו הפך משומן לא רווי לשומן רווי.
  2. עישון – העישון עלול להגביר ייצור רדיקאלים חופשיים  בגוף ולהעלות את כמות הכימיקלים בדם. הרדיקלים החופשיים והכימיקלים הינם ראקטיביים מאד, היכולות להשתתף בתהליכי חמצון -LDL בדם ולגרום להצטברותו בדם. זה נחשב לאחד הגורמים המסכנים ביותר.
  3. עודף משקל מהווה גורם סיכון.
  4. חוסר פעילות גופנית, שהרי פעילות גופנית מעכבת את התפתחות טרשת העורקים.
  5. סוכרת
  6. יתר לחץ דם
  7. תורשה – בני אדם הרגישים גנטית למחלה הינם בעלי סיכון גבוה לפתח את המחלה מהר יותר.

במהלך הטיפול אני ממליץ על 2 כדורי 'ליקוריץ המקורי' ביום.

בברכה,
ד"ר יעקב פוגלמן.

No Comments

Be the first to start a conversation

Leave a Reply

ונחזור אליכם מייד


למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.

כל הזכויות שמורות licorich.com © 2019