ליקוריץ
הליקוריץ המקורי

ההשפעה מצריכת מיצוי שורש הליקוריץ על הסוכרים בדם
לשתיית המיצוי המיוחד של שורש הליקוריץ (בעברית, שוש קירח) יש הרבה השפעות על גופנו, אבל עלייה בסוכרים בדם היא לא אחת מהן ולמעשה המצב הוא הפוך – ניתן לראות ראיות לכך ממסקנותיו של מחקר שפורסם בשנת 2011 במסגרתו סיפקו החוקרים מנה של תמצית שורש ליקוריץ לחולדות שאובחנו כנגועים בסוכרת במשך כ-60 יום.

התוצאות הראו כי תמצית השורש הורידה את רמות הסוכר בדמם של העכברים, שיקמה את פעילות כליותיהם וצמצמה את תהליך איבוד המשקל שלהם.
בנוסף חידשה התמצית את פעילות נוגדי החמצון בכליות של החולדות, ולמעשה הפכה לחלוטין את כל השפעותיה ההרסניות של הסוכרת על גופן, והחלה להביא בפועל להחלמתו.

כל האבחנות האלו הביאו את החוקרים למסקנה כי בהחלט קיימת האפשרות שביכולתה של תמצית שורש הליקוריץ לייצר השפעה בריאותית דומה על בני אדם הלוקים בסוכרת,
ולגרום לירידה משמעותית של רמת הסוכרים בדם, בזכות תכונותיו נוגדות החמצון ונוגדות ההיפרגליקמיה.

בשנת 2012 פרסמו מומחים בעלי שם ממכון המחקר מקס פלאנק לגנטיקה מולקולרית שבברלין, כי הם מצאו שבשורש המדובר ישנם חומרים פעילים ששמם אמורפרוטינים (amorfrutins), שביכולתם לא רק לווסת ולהוריד את רמת הסוכרים בדם, אלא שהם אף נוגדי דלקות יעילים במיוחדים, וכן טובים למניעת מחלת הכבד השומני – הנפוצה מאוד ונגרמת, בין השאר, בעקבות מקרים של תת תזונה.

מולקולות האמורפרוטינים נצמדות לקולטנים בגרעין התא ומשפיעות לטובה על ריכוז הגלוקוז וחומצות השומן שבו, ובכך מורידות את רמתם ומונעות את הסיכון להתפתחות תנגודת אישור להנחתם של החוקרים בדבר תועלתו הרבה של שורש הליקוריץ לטיפול בסוכרת בבני אדם, לאנסולין בגוף – אותה תופעה שהיא אחד מן הגורמים המרכזיים להתפתחות הסוכרת.

ב-2015 נערך מחקר קליני שבוצע על ידי דוקטור יעקב פוגלמן.
בעזרת בית החולים רמב"ם בעזרתו של פרופסור כרמלי שהוכיח בוודאות מניעת טרשת עורקים ונסיגתה. מחקר זה מוכיח חד משמעי את טענתו של פרופסור אבירם שכולסטרול מחומצן הוא הגורם לטרשת עורקים. והתוצאה בנטילת הליקוריץ מניעת הטרשת ונסיגתה.
המחקר בוצע על 94 איש למשך שנה ופורסם בירחון רפואי בינלאומי.

ומחקר נוסף שנערך ב-2016 לא קליני ועל סמך עדויות רבות נמצא שהליקוריץ המקורי עוזר לתסמיני  מחלת רגל סוכרתית כאבים, חוסר תחושה בכף הרגל, נימול, בצקות, ועוזר לפצעים שאינם מגלידים ומונע  כריתת אברים כתוצאה מנמק.

כיצד הרכיבים הפעילים שבשורש הליקוריץ משפיעים על חולי הסוכרת
זוהי בשורה מצוינת לחולי הסוכרת באשר הם, וכן גם לרבים אחרים הנמצאים בקבוצת הסיכון לחלות במחלה, כי טמונה בה בשורה מדעית על חומר טבעי בעל יכולות ריפוי ברורות ומוכחות. בנוסף ישנה קבוצה נוספת של אנשים הלוקים במחלה חריפה וקשה לא פחות – טרשת העורקים – שגם עבורם עשוי שורש הליקוריץ להוות טיפול טבעי הולם.

מה הקשר בין טרשת עורקים, סוכרת והליקוריץ?
לצערנו הרב טרשת העורקים, המחלה הכרונית הפוגעת בחלק הפנימי של העורקים ומביאה אותם עד כדי סתימה מוחלטת וקטלנית, היא מחלה שכיחה במיוחד.
רק בישראל לוקים בה מדי שנה כמה עשרות אלפי אנשים, המגיעים לבתי החולים בשל התקפי לב ושבץ מוחי המעידים עליה.

אולי תופתעו לשמוע, אך הוכח כי ישנו קשר בין מחלת הטרשת למחלת הסוכרת מסוג 2, כשאצל הלוקים בשנייה עלולה להופיע הראשונה בשלב מוקדם יותר ובחומרה רבה יותר מאשר אצל אנשים שאינם חולים כלל.

אך למרות שהנתונים הללו שליליים ומעציבים, יכולה לעלות מהם מסקנה חיובית – שממש כפי שהתברר במחקר שלשורש הליקוריץ יש יכולות וסגולות רפואיות שבזכותן ניתן לטפל ולסייע לחולי סוכרת, כך גם נמצא שהוא בעל יתרונות עבור חולי טרשת המעוניינים בפתרון טבעי ויעיל.

יחד עם כל היתרונות הנהדרים והבריאים האלו, מבהירים המדענים והחוקרים כי שתיית תה ליקוריץ או אכילת שורש הליקוריץ על תוצריו השונים (כולל גם הסוכריות המפורסמות המופקות ממנו) פשוט אינן מספיקות כדי להפעיל את יכולותיו נוגדות הסוכרת והטרשת – מכיוון שכמות החומר הפעיל שבכל אלו היא פשוט קטנה מדי.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות על מנת ליהנות מכל הסגולות הבריאותיות האלו? הפתרון הוא פשוט, וטמון במוצר אחד יעיל להפליא: תוסף התזונה הייחודי ליקוריץ' המקורי.

מהו הליקוריץ' המקורי?
מדובר בתוסף תזונה שבו החומר הפעיל, נוגד חמצון עוצמתי ויעיל במיוחד, מופק משורש הליקוריץ בתהליך של מיצוי אלכוהולי – הדרך היחידה לזקק את החומר הפעיל בשורש ולשמור על יעילותו הגבוהה.
למוצר הנהדר הזה – שלו אישור בטיחותי מכל הגורמים האחראים, כולל מנהל המזון והתרופות האמריקאי, התקן האירופאי  GMP ומשרד הבריאות בישראל – יכולות מוכחות במניעת חמצון יתר, בהורדת לחץ הדם ברמה של בין 10% ל-15%, בצמצום התחמצנות ה-LDL ב-55%, במניעת הנזק שהמחלה גורמת למערכת העצבים (נוירופתיה סוכרתית) אשר גורם לכאבים בגפיים ובסופו של דבר בטיפול ומניעת סוכרת סוג 2 וטרשת העורקים, על נזקיהן השונים לגוף.
נטילת התוסף באופן קבוע ויומיומי תוכל לעזור לכם ליהנות ממירב התועלת הבריאותית של שורש הליקוריץ, למנוע מחלות מסוכנות ולחזק את גופכם בשלל דרכים – והכל בדרך טבעית ובטוחה.

No Comments

Be the first to start a conversation

Leave a Reply

ונחזור אליכם מייד


למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.

כל הזכויות שמורות licorich.com © 2019