Fraud Blocker
לוגו צמח החיים מקבוצת ליקוטבע

ראיון שנערך לאחרונה עם דר. גיל יוסף שחר ראש המרכז לרפואת הרמב"ם, בו הסביר על המדע שמאחורי תוסף הליקוריץ שידוע מאוד בשמירה על בריאות הלב בעיות כולסטרול ואפילו סוכרת ונתן לנו טיפים לבחירה של התוסף איכותי ביותר.

מהן הסיבות העיקריות למחלות לב?

מחלות לב וגם שבץ מוחי הן מחלות שנגרמות בעיקר מכך שכולסטרול שוקע בדפנות העורקים ובעצם מיצר את חלל העורק, עד שהעורק לאט לאט נהיה מוצר עד שהוא נחסם חלילה מקריש דם שעובר שם קריש גדול מידי ויש חלילה התקף לב או שבץ מוחי. זאת אומרת שבעצם האשם העיקרי למחלות הלב ושבץ המוחי זה הכולסטרול ששוקע.
ה”כולסטרול הרע” אינו רע בכלל, הוא מולקולה חיונית, אך כאשר הוא מתחמצן הוא נוטה לשקוע בדפנות העורקים ולהצר אותם LDL גדולה במאות אחוזים לעומת כולסטרול רגיל שלא התחמצן. כך שעיקר האתגר שלנו הואלאו דווקא להוריד את רמת הכולסטרול אלא למנוע את חמצון הכולסטרול.

מה זה חמצון הכולסטרול?

חמצון זה תהליך שבו למולקולה “נגנב” אלקטרון.רדיקל חופשי, זאת מולקולה שחסר לה אלקטרון להגיע ליציבות מקסימאלית עד כדי כך שהיא תגנוב אלקטרון למישהו אחר כדי להגיע למטרה שלה, אז אותו רדיקל חופשי שנכנס לזרם הדם שלנו נתקל בכולסטרול וגונב לו אלקטרון. עכשיו לכולסטרול חסר אלקטרון כולסטרול שגנבו לו אלקטרון, הוא כולסטרול מחומצן. כולסטרול פגום. כמו רכב עם פנצ׳ר בגלגל. ואז זה שוקע בעורקים עוצר בשוליים מה שנקרא. אז מטרתנו העיקרית היא למנוע את אותו תהליך של גניבת אלקטרון של חמצון הכולסטרול.

מה הפתרון לחמצון הכולסטרול?

תזונה עתירת ירקות עלים ירוקים, נבטים ירוקים במיוחד נבטי חמנייה, נבטי ברוקולי, שהם המזונות העתירים והמרוכזים ביותר בנוגדי חמצון, הם ינטרלו את אותם גנבי או שודדי אלקטרונים. נוגדי חמצון אלה מולקולות שיש להם במבנה המרחבי שלהם אלקטרון אחד בעודף יותר ממה שהם צריכים. הם פוגשים רדיקל חופשי, נותנים להם אלקטרון ו אז אותו רדיקל חופשי עכשיו לא יגנוב לכולסטרול הוא קיבל את מה שהוא היה צריך.
תזונה עתירת ירקות פירות עלים ירוקים נבטים ירוקים מנטרלת את שודדי אלקטרונים.

האם יש קשר לרמת הסוכר?

מסתבר שאם רמת הסוכר בדם גבוהה, ה LDL – הגלוקוז, הסוכר, נקשר למולקולות ה”כולסטרול הרע” משנה את המבנה שלהם קצת ואז הן נהיות פגיעות הרבה יותר. חשוב לשמור על רמת סוכר תקינה ע”י כשאוכלים פחמימות תמיד עם סלט ירקות גדול שמונע פיק חד של עלייה ברמת הסוכר וכמובן פעילות גופנית סדירה וקבועה, מסת שריר, פעילות ארובית כדי לשמור על רמת סוכר מאוזנת.
מעבר לתזונה בריאה עתירת נוגדי חמצון עלים ירוקים, ירקות כמו שדברנו וספורט לאיזון הסוכר וכן הלאה. בהחלט יש גם דברים ייעודיים נקודתיים אל המטרה הזאתי.

מה הפתרונות הייעודיים הטבעיים לבעיית הכולסטרול?

אחד הצמחים העוצמתיים ביותר למטרה הוא שורש הליקוריץ’ שנחקר כבר לפני יותר מעשרים שנה, כאן בישראל בטכניון ע”י פרופסור מיכאל אבירם מהטכניון ראש מכון המחקר לליפידים בטכניון.

וגילו שיש לו תכונה ספציפית שהוא מנטרל את הרדיקלים החופשיים שנוטים לגנוב אלקטרון דווקא מהכולסטרול. עשו על זה הרבה מאוד מחקרים קליניים על תרביות תאים, על עכברים ועל בני אדם. ומיצוי הליקוריץ’ גרם לירידה של כ 50% ברמת הכולסטרול המחומצן.

 

האם תוסף הליקוריץ' הוא רק לחולים?

הליקוריץ כדאי לכל אדם לצרוך אותו, כמובן שאני ממליץ כחלק מהטיפול לכל אדם עם כולסטרול גבוה עם סכרת. למה סכרת? גם אם כולסטרול לכאורה תקין כיוון שסוכר כמו שאמרנו לכולסטרול נקשר ל – LDL והופך אותו להרבה יותר פגיע, לגניבת אלקטרונים. המחקרים אגב מראים שאדם שאובחן עם סכרת הסיכון להתקף לב עולה ב 300 אחוז לעומת למי שלא אובחן עם סכרת. אנחנו צריכים רמת כולסטרול מחומצן נמוכה ככל האפשר! כולנו חיים כאן בעולם עם רעלים, זיהום אוויר וכן הלאה…לכולנו יש רדיקלים חופשיים שגונבים לנו אלקטרונים מהכולסטרול שוקע אצל כולנו, כל אחד בקצב שלו. אנחנו רוצים לשמור על עורקים כמה שיותר אז זה תוסף שבעצם טוב לכולם, ובאמת המחקרים עליו הם בלתי רגילים.

מה המחקרים שנעשו על הליקוריץ'?

נעשה מחקר ע”י דוקטור פוגלמן מהטכניון על 112 בני אדם. שחילקו לשתי קבוצות
האחת קיבלה את המיצוי של הליקוריץ והשניה קבלה פלצבו, קפסולת דמה.. ועקבו שנה שלמה ובדקו את קוטר הדופן שלהם בעורקי הצוואר, בקרוטיד . אחרי שנה עשו להם בדיקות אולטרסאונד לעורקי הצוואר. אלה שצרכו את המיצוי של הליקוריץ האיכותי ראו שבפירוש הקוטר של הדופן, עובי הדופן הצטמצם.

האם הליקוריץ באמת מנקה את העורקים?

אז לא רק שהוא מונע שקיעת חמצון כולסטרול. ושקיעתו, הוא גם עוזר לניקוי העורקים. צריך לומר את האמת, זה לא שהליקוריץ מנקה את העורקים, אבל מה קורה? יש לנו בגוף מין שיווי משקל בין שקיעת כולסטרול, כולסטרול מתחמצן ושוקע כל יום קצת, ויש לגוף גם מנגנון שמנקה את אלה ששקעו זה נקרא – “הכולסטרול הטוב”. בשפת בדיקות הדם שלנו ה – HDL
מולקולה שמסיירת בגוף ורואה איפה שקע “כולסטרול רע”. מפנה אותו ומנקה את העורקים. זה שיווי משקל. מכיוון שהליקוריץ מונע חמצון, מקטין אותו ב 50% פחות אז קצב הניקוי עוקף את קצב השקיעה והעורקים מתנקים ומיום ליום.

מהו תוסף הליקוריץ' המומלץ?

יש עשרות רבים גם בישראל גם בחו”ל בכל אתר שמוכר תוספים עשרות מותגי ליקוריץ שונים. אני פניתי גם לפרופסור אבירם לדוקטור פוגלמן לכל האנשים שעשו את והתברר לי שהם חקרו את המיצוי שמיוצר על ידי חברת “פיטנס” בקריית שמונה. הזכיין שקיבל את הבלעדיות על מותג הליקוריץ המקורי שהם מייצרים זה מותג – “צמח החיים” הם משווקים את המוצר הזה וזה המותג שבעצם נחקר במחקרים שהראו 50% ירידה בחמצון. מחקר לבני אדם, על עכברים, תרביות תאים.
כל המחקרים שנעשו והראו את היעילות, נעשו על המצוי הזה. עכשיו מיצויים אחרים
יכול להיות שהם יעילים לא פחות אולי אפילו יותר אנחנו לא יודעים כי אין מחקר קליני שנעשה עליהם. אז אני רוצה להיות בטוח במה שאני לוקח, אם יש לי מוצר עם מחקר קליני שהראה יעילות אני מעדיף תמיד אותו. אז אני בחרתי במותג של “צמח החיים”, שהם הזכיינים של הליקוריץ המקורי של חברת “פיטנס” המפעל המייצר כי הוא נחקר והראה יעילות.

רק ליקוריץ המקורי – כל השאר זה תרגילים בשיווק!

מסר חשוב מדר. גיל יוסף שחר (MD)

יש לך שאלות?

ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 04-9014848
או בקליק

רוצה מענה מהיר ואישי לשאלות שלך?
אנחנו כאן בשבילך.
מזמינים אותך לשיחת כוונון אישית ללא עלות עם הנטורופטית שגית ביבי.

שגית ביבי , מוסמכת לנטורופתיה (N.D*) וצמחי מרפא, בעלת ניסיון רב גם בתחום המקצועי ובתחום הייעוץ והשיווק של תוספי מזון. בעלת קליניקה מעל 17 שנים מומחית לטיפול טבעי בירידה במשקל, בעיות במערכת העיכול ובעיות מטבוליות.
מטפלת דרך התאמה אישית של תפריט תזונה, צמחי מרפא ותוספי מזון לזירוז תוצאות מהירות.

שגית תשמח לענות על השאלות שלך ולסייע לך לבחור בתוספים המתאימים לך.

לסיוע מהיר ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 04-9014848
או באמצעות הטופס