ליקוריץ
קפסולות צמח החיים
גלוקוטבע

גלוקטבע מכיל תמציות מרוכזות של חמישה צמחי מרפא. המטרה העיקרית של גלוקטבע היא לעזור להוריד את רמת הסוכר בדם באופן טבעי לחיים בריאים.
כל אחד מהצמחים המרכיבים את גלוקטבע הוא צמח ידוע ומוכר ברפואת צמחי מרפא מודרניים ומסורתיים בכל הקשור לאיזון רמות סוכר בדם, כל הצמחים מאושרים לשימוש ועומדים בתקן המחמיר ביותר של משרד הבריאות.
רמת סוכר גבוהה בדם היא תסמין למחלת הסוכרת. סוכרת היא מחלה קשה הגורמת לפגיעה קשה באיכות החיים ואף למוות, עם זאת, עוד לפני שאובחנה סוכרת, רמות הסוכר הגבוהות בדם גורמות נזק רב ומעלות את הסיכון של מחלות רבות.
סוכר גבוה בדם מעלה את הסיכון למספר סוגי סרטן, יחד עם העובדה שהוא הופך את הגידולים ליותר עמידים לטיפולים אונקולוגיים. בנוסף, סוכר גבוה בדם מגביר את החמצון בדם, גורם נזק בכל הרמות: חמצון ופגיעה בכדוריות הדם האדומות, נזק למערכת החיסון, פגיעה בכולסטרול והגדלת המשקעים, נזק לדופן כלי הדם. מצב טרום סוכרתית מעלה את הסיכון למחלות לב וכלי דם, השמנת יתר, בעיות הורמונאליות אצל נשים, קשיים בתפקוד המיני אצל גברים, תחושת ראייה לקויה ודמנציה בגיל מבוגר.
צמחי מרפא שבמוצר גלוקטבע נועדו לעזור להוריד את רמת הסוכר בדם, אך יכולים גם לסייע במניעת סיבוכים עקב רמות סוכר גבוהות.
לצמחים אלה השפעה מורכבת על מגוון מערכות.

תמצית עלי ארטישוק הפחתת רמת הסוכר בדם, ניקוי הכבד ותיקון תאי כבד פגומים, תמיכה במערכת העיכול, ריכוז גבוה של נוגדי חמצון, הפחתת כולסטרול וטריגליצרידים.
תמצית עלה זית הורדת סוכר בדם והורדת לחץ דם, כולסטרול וטריגליצרידים, העלאת כולסטרול טוב, תמיכה במערכת העיכול וחיסון, השפעה נוגדת חמצון על כלי הדם.
חילבה הפחתת רמת הסוכר בדם והשבת תאי הלבלב, הגברת הרגישות של התאים לאינסולין, הפחתת ספיגת הסוכרים והכולסטרול בדרכי העיכול, הפחתת הכולסטרול והליפידים בדם, תמיכה הורמונאלית, תמיכה במערכת העיכול ותנועות מעיים תקינות, האכלת חיידקי מעיים ידידותיים.
פטריית ריישי הפחתת רמת הסוכר בדם, הפחתת כולסטרול ושומנים, הגנה על הכבד, חיזוק מערכת החיסון, הפחתת אלרגיות, חיזוק מערכת העיכול והנשימה, שיפור יכולת הגוף להסתגל ולעמוד בסטרס, השפעה נגד סרטן על מגוון רחב של סרטן.
תמצית קינמון מורידה את רמת הסוכר בדם ומשפרת את ספיגתם של צמחים אחרים, מחזקת את מערכת העיכול, מפחיתה גזים, משפרת את זרימת הדם ההיקפית, מכילה נוגדי חמצון רבים.

על פי הפילוסופיה של הרפואה הסינית שילוב צמחי מרפא זה נועד לשפר את היכולת להפיק אנרגיה ממזון, לחזק את הגנות הגוף, שומר על מהות החיים ויוצר תנועה זורמת בין האיברים בגוף. מנקודת מבט אנרגטית, הנוסחה משלבת איזון בין צמחים לחים לצמחים יבשים ובין צמחים קרים לצמחים חמים, מה שהופך אותה למאוזנת ביותר. הפורמולה מורכבת מתמציות צמחים מרוכזות מאוד. לכל צמח תמצית ספציפית המתאימה לו ונמצא יעיל ביותר במחקרים. תמציות מרוכזות אלו מאפשרות להשיג תוצאות טובות אפילו במינון נמוך מאוד

גלוקטבע מומלץ לאנשים שמדידות הסוכר שלהם גבוהות מהנורמה, או לאנשים שלכל מדידה יש החמרה קלה אך הם עדיין בגדר הנורמה. התמצית מתאימה גם כאשר ערכי בדיקת A1C הם גבוהים או גבוליים. הפורמולה אינה מתנגשת עם מרבית התרופות להורדת הסוכר.
התמצית אינה מחליפה אורח חיים בריא – תזונה מלאה ופעילות גופנית תואמת.

הפורמולה מכילה 60 כמוסות | כל כמוסה מכילה 80 מ"ג.
המלצות שימוש: 1 עד 6 קפסולות ליום בבוקר על בטן ריקה. רצוי עם ליווי.
אזהרה: לא מתאים לאנשים הנוטלים קומדין או פלביקס.

צמח החיים

מוצר גלוקטבע מומלץ מאוד לשימוש יחד עם מיצוי שורש הליקוריץ לטיפול מושלם.
צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים על תהליך הטיפול.

צמח החיים לוגו
גלוקוטבע

התקפי לב ושבץ מוחי הם ברובם המכריע תוצאה של מחלה סמויה בכלי הדם. מה שמכונה טרשת עורקים. וזה לא רק התקפי לב ושבץ מוחי, אלא גם דמנציה. הסיבה העיקרית לדמנציה בגיל המבוגר, היא לא אלצהיימר, אלא דמנציה וסקולרית, שנובעת גם היא מטרשת עורקים. טרשת עורקים היא מחלה בה כולסטרול מחומצן חודר אל דופן העורק ומעבה את הדופן (על חשבון החלל של העורק). מיום ליום הדופן מתעבה והחלל שבו זורם הדם נהיה מוצר יותר ויותר, עד חלילה למצב של חסימה, או נתק בפלאק הטרשתי שמביאה להתקף לב או לשבץ מוחי. טרשת העורקים היא מחלה סמויה, שיכולה "לדגור" ולהתקדם מיום ליום, ללא כל סימפטומים. לפעמים, התקף הלב או שבץ מוחי הם הסימפטום הראשון ולפעמים זה כבר מאוחר מידי ונגרם נזק בלתי הפיך או חלילה מוות. האתגר המרכזי בכל הקשור לבריאות כלי הדם שלנו, הוא שאין לנו שום אינדיקציה למצבם, עד שזה חלילה מאוחר מידי.

למה חשוב לדעת את המצב העורקים?
ראשית, מכיוון שהמחלה מתקדמת לאיטה, ללא כל סימפטומים, חשוב לדעת מה מצב העורקים ומה המגמה משנה לשנה. אנחנו רוצים לדעת מה קצב ההחמרה של טרשת העורקים, האם בשנה החולפת העורקים שלנו התנקו (זה אפשרי!) או חלילה הדופן התעבתה והעורקים נהיו צרים יותר. שנית, הבדיקה ובמיוחד בדיקות חוזרות במרווחים של שנה זו מזו, יתנו לנו אינדיקציה מעולה האם אנחנו חיים נכון בכלל והאם התזונה שלנו נכונה בפרט. אם חלילה נגלה שמצב העורקים החמיר, נדע שאנחנו עושים משהו לא נכון ונוכל לתקן. חשוב לדעת את מצב העורקים שלנו, לא רק כדי לספק את הסקרנות שלנו ולתת לנו אינדיקציה האם אנחנו חיים נכון ובריא, אלא מכיוון שיש מה לעשות אם מגלים שהמצב לא אופטימלי. שינויים בתזונה, בתנועה, בנשימה ותוספי תזונה ספציפיים יכולים לא רק לעצור את תהליך שקיעת הכולסטרול, אלא אף להביא למצב של ניקוי העורקים מהכולסטרול המחומצן שכבר שקע! מידע הוא חשוב ורלוונטי רק אם יש מה לעשות בהקשר אליו. במקרה זה יש הרבה מה לעשות כדי לעצור את הרכבת הדוהרת ואפשר אפילו לגרום לה לנסוע בכיוון ההפוך!
מחקרים הראו שעל ידי תזונה ו/או תוספי תזונה ספציפיים ניתן להביא לנסיגה של טרשת העורקים, כלומר ממש להביא ל"ניקוי העורקים". הבדיקה חשובה במיוחד (אבל לא רק) לאנשים שבמשפחה שלהם יש רקע של מחלות לב ו/או שבץ מוחי ולאנשים
עם גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם (עודף משקל, יתר לחץ דם, סכרת, עישון, כולסטרול גבוהה).


אז איך אפשר לדעת את מצב כלי הדם שלנו?

הבדיקה של מצב העורקים בלב היא צנתור. צנתור הינה בדיקה פולשנית, הכוללת גם הזרקת חומר ניגוד וחשיפה רבה לקרינה. היא אמנם יחסית בטוחה, אבל לא נטולת סיכונים. זו לא פרוצדורה שאדם בריא הרוצה לדעת מה מצב העורקים שלו יעשה. כיום היא דורשת הפניה של קרדיולוג ולא זמינה לציבור הרחב שרוצה לדעת מה מצב בריאות כלי הדם שלו. לעומת זאת, קיימת בדיקה, ללא כל סיכונים, ללא חשיפה לקרינה, שאיננה פולשנית, שנותנת אינדיקציה טובה מאוד לגבי מצב עורקי הצוואר.
הבדיקה הזו נקראת test Thickness Media-Intima Carotid – CIMT זוהי בדיקת אולטרסאונד שבאמצעותה אפשר לדעת את עובי הדופן של עורקי התרדמה בצוואר. אלו העורקים שמובילים את הדם מהלב אל המח. הבדיקה מודדת את עובי שתי השכבות הפנימיות של דופן העורק שנקראות בשם Intima ו-Media .ככל הדופן מעובה יותר, המשמעות היא שחדר יותר כולסטרול אל הדופן.

תשאלו בצדק, מה יעזור לי לדעת את המצב בעורקי הצוואר, הרי יתכן שיש לי טרשת בעורקים אחרים בגוף?
אז ראשית, תמיד יכול להיות שעורקי הצוואר יהיו נקיים ואילו עורקים אחרים בגוף יהיו עם טרשת, אבל הסיכוי לכך קטן מאוד.
להלן ההסבר לכך: המקומות השכיחים ביותר בהם יש טרשת עורקים היא העורקים הכליליים שמספקים דם ללב ועורקי התרדמה בצוואר (קרוטיד) שמובילים את הדם למח.
הסיבה למיקומים אלו, היא ככל הנראה לחץ הדם הגבוהה והזרימה החזקה שיש בעורקים אלו. לחץ גבוה וזרימה חזקה פוצעים מיקרוסקופית את דופן העורקים ומגדילים את הסיכון שדווקא שם יחדור וישקע כולסטרול מחומצן/

האם הבדיקה של מצב עורקי הצוואר היא אינדיקציה גם למה שקורה גם בעורקים בלב? האם היא יכולה לנבא אירועים מוחיים והתקפי לב?
מטא אנליזה שפורסמה ב-2007 בכתב העת המדעי והיוקרתי Circulation וניתחה מספר מחקרים שבדקו את מהימנות של בדיקת CIMT ביחס לניבוא אירועי לב ומח [1]. החוקרים כותבים במסקנות שלהם שבדיקת CIMT היא מנבא חזק לאירועים וסקולריים (אירועי לב ושבץ מוחי). מסתבר שיש קשר בין מצב עורקי הצוואר לא רק למצב של עורקי הלב, אלא גם למצב של מסתמי הלב.

במחקר מ- 2010 חוקרים בדקו את הקשר בין עובי הדופן של עורקי הצוואר לבין מצב ההסתיידות של מסתם הלב (valve aortic ) בקרב אנשים ללא כל סימפטומים [2]. החוקרים ראו התאמה בין ההחמרה במצב המסתם לבין עובי הדופן של עורקי התרדמה בצוואר. מחקרים רבים מצאו התאמה בין מצב טרשת העורקים בעורקי הצוואר לאירועים לבביים ומוחיים (אירועים קרדיו ואסקולרים), בקרב אנשים מעל גיל 45 .ב- 2006 התפרסם מחקר בכתב העת המדעי המכובד Stroke שוב החוקרים רצו לדעת האם מצב הטרשת בעורקי הצוואר כפי שנמדדת על ידיד מדד ה-CIMT מהווה מדד אמין ומנבא לאירועים לבבים ומוחיים בקרב צעירים, מתחת לגיל 45[ 3]. מסקנת החוקרים הינה שעובי הדופן בעורקי הצוואר היא מדד עצמאי ובלתי תלוי שמנבא אירועים לבביים ומוחיים, לא רק במבוגרים, אלא גם בצעירים.

וזו רק רשימה חלקית. מחקרים רבים נוספים הראו התאמה גבוהה בין מצב הטרשת בעורקי הצוואר לבין אירועים לבביים ושבץ מוחי ]7,6,5,4] אז וודאות של %100 בין מצב עורקי הצוואר לעורקי הלב- אין. אבל התאמה טובה מאוד, כפי שהראו המחקרים -יש בהחלט. וכמובן שגם הידיעה של מצב הטרשת בעורקי הצוואר שנמצאים בהתאמה מאוד גבוהה לסיכון לשבץ מוחי, הינה חשובה ללא קשר לטרשת בעורקי הלב. בדיקת ה-CIMT הינה הבדיקה הלא פולשנית, הזמינה ביותר לאנשים שמעוניינים לדעת את מצב כלי הדם שלהם, כדי לדעת האם הם צריכים לעשות שינויים משמעותיים בהרגלי חייהם.

הבדיקה זמינה כעת גם אצלנו.

המרכז לרפואת הרמב"ם בשיתוף 'צמח החיים' (משווקת הליקוריץ המקורי) מאפשרים לכל אדם שמעוניין לדעת מה מצב כלי הדם שלו, לעבור את הבדיקה בקליניקה של המרכז לרפואת הרמב"ם (נמצאים בקניון של המרכז הרפואי אסף הרופא) מדובר בבדיקת אולטרסאונד של כ- 30-20 דקות. מומלץ לעשות את הבדיקה פעם בשנה, כדי לראות את המגמה ואת התועלת של השינוי בהרגלי החיים ובתזונה שעשיתם בשנה שחלפה ואת היעילות של תוספי התזונה שאתם צורכים למטרה זו.

גלוקוטבע הוראות נטילה
לוגו צמח החיים

מטרת משלב הצמחים בתוסף היא הורדת סוכר בדם:
הפחתת נזקי הסוכר
‌ הפחתת תהליכים דלקתיים
שיקום מערכות הגוף – כגון כבד, כלי דם ומערכת חיסון

מינון

התהליך הסוכרתי הינו תהליך שכבר בתחילתו הוא במגמת הדרדרות לכן, מומלץ להתחיל במינון גבוה ובהתאם לתוצאות לרדת בהדרגה למינון המתאים.
כמו כן, יש לקחת בחשבון את המצב שהוביל להתפתחות ערכי הסוכר הגבוהים: ערכי סוכר גבוהים הינם תוצאה של אורח חיים מסוים. כל טיפול (טבעי או לא) שאינו כולל שינוי אורחות חיים, תוצאותיו במרבית המקרים, יהיו מוגבלות וחלקיות מאד, גם במידה
והערכים בבדיקות הדם ישתפרו, לכן בכל מקרה מומלץ לשלב את הטיפול עם שינוי אורח חיים.

השימוש בצמחי המרפא יעזור להתמיד בשינוי אורח חיים ולזרז את תוצאותיו החיוביות.

גלוקוטבע של צמח החיים

התחלת נטילת התוסף
כמו כל דבר שמכניסים לגוף פעם ראשונה (מזון/ תרופה/ תוסף) מומלץ לעשות זאת בהדרגה תוך הקשבה לגוף.
מומלץ לקחת כמוסה אחת ביום הראשון, למחרת שתיים וכל יום להוסיף עוד כמוסה לסך הכמוסות היומי עד להגעה לכמות הרצויה.
במידה והנך נוטל/ת תרופות, מומלץ להרחיב את משך הדרוג, לקחת ביום הראשון והשני כמוסה אחת ליום, וכך כל יומיים להעלות בכמוסה אחת עד הגעה למינון הרצוי.
מומלץ לעשות זאת תוך ניטור ערכי סוכר באופן יום יומי, במידה והתוצאות משתפרות בצורה דרמתית ומהירה מומלץ לפנות לרופא ולשקול אתו צמצום בכמות התרופות בהתאם לערכים תקינים.

תוך כמה זמן צפויה להיות תוצאה שניתן לראות במדידות?
בסקר שערכנו היו משתתפים שכבר בשבוע הראשון ראו ירידה בערכי סוכר במדידה ביתית, ולעומתם חלק מהמשתתפים לא ראו ירידה משמעותית בערכי הסוכר במדידה ביתית אך לאחר 3 חודשים ראו ירידה משמעותית בערכי ההמוגלובין המסוכרר (בסקר שערכנו המשתתפים הצהירו כי לא עשו שינוי באורח חייהם בזמן הנטילה והמדידות).
פיתוח משלב הצמחים עידו קרן – הרבליסט קליני

מומלץ לסגל שינוי באורח חיים תוך ליווי אישי ומקצועי.

לרכישת גלוקוטבע ותוספי תזונה נוספים של צמח החיים

למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת.

כל הזכויות שמורות licorich.com © 2019